1000 ₺ Üzeri Siparişlerinizde Kargo BEDAVA !!! Kapıda Nakit Ödeme İmkanı 1000 ₺ Üzeri Siparişlerinizde Kargo BEDAVA !!! Kapıda Nakit Ödeme İmkanı 1000 ₺ Üzeri Siparişlerinizde Kargo BEDAVA !!! Kapıda Nakit Ödeme İmkanı 1000 ₺ Üzeri Siparişlerinizde Kargo BEDAVA !!! Kapıda Nakit Ödeme İmkanı
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Yasin Modelleri

Kategori Açıklaması

Paylaşılan Anların Hatırlanacak Simgesi; Mevlüt Hediyelikleri


Mevlüt Hediyelikleri sevdiklerinizle paylaştığınız özel anın simgesi… Mevlid Kandili’nden asker uğurlamasına, doğumdan vefata, sünnet merasiminden Hac ve Umre dönüşüne… Hayatımızın hem sevinçli hem üzüntülü anlarında dualar okuyarak sevdiklerimizle bu anları paylaşmak için Mevlüt organizasyonları yaparız. Günün sonunda küçük ve anlamlı hediyelikler ile bu özel günü taçlandırmak, sevdiklerimize teşekkür etmek isteriz. Bu sebeple sizin için Mevlüt hediyelikleri konusunda yardımcı olabilecek öneriler sunduğumuz bu yazıyı hazırladık.

Sevinç ve Üzüntülerin Paylaşıldığı Mevlütler


Hayatımızın bazı sevinç ve üzüntülerini paylaşmak için dinimize uygun olarak mevlüt yapar ve sevdiklerimizle bir araya geliriz. Bazen yeni doğan bir bebeğin doğumunu kutlamak, bazen kaybettiğimiz bir yakınımızı anmak, bazen de Hac ve Umre dönüşünde bu kutsal yolculuğu kutlamak için mevlüt organize ederiz.

Mevlüt organizasyonlarında dualar okunur, misafirlere ikramlar sunulur ve o günü anımsatması için hediyeler verilir. Bu mevlüt hediyelikleri farklı kategorilerde ve amaca yönelik binlerce çeşit ürünü içinde barındırır.

Misafirlerinize bu merasimin bir parçası olarak hediye vermeyi düşünüyorsanız bu ürün çeşitliliği arasında karar vermekte zorlanabilirsiniz. Mevlüdün anlam ve amacına uygun, misafirlerinizin beğeneceği ve saklayacağı, sevginizi ifade eden bir mevlüt hediyeliği seçmeniz gerekmektedir. Sizin için bu konuda birkaç önerimiz var. Bu konuda sizlerle paylaşmak istediğimiz birkaç önerimiz var.

Mevlüt Hediyelikleri için Öneriler

Namaz Tesbihleri

Dinimizce dua ve ibadetin en önemli unsurlarından biri olan tesbih, mevlütlerde en çok tercih edilen hediyeliklerden biri. Misafirlerinizle aranızdaki manevi bağı güçlendirmek ve mevlüdün anlamına uygun bir hediye sunmak için tesbih modellerine bakabilirsiniz.

Yasin-i Şerif Kitapları

Mevlüt töreni dini bir organizasyon olduğu için misafirlerinize dinimizi anlatan bazı İslami kitaplar hediye edebilirsiniz. Şık bir çanta içerisinde yer alan Yasin-i Şerif güzel bir seçenek olabilir. Bunun yanı sıra Kur’an-ı Kerim de mevlüt hediyelikleri arasında pek çok kişinin tercih ettiği anlamlı bir hediye.

Ayet-el Kürsi Magnet

Buzdolabı üzerinde kullanılan magnetler çeşitli tasarımlarda üretilip mevlüt hediyeliği olarak sunulur. Düzenlediğiniz mevlüdün amacına uygun magnetleri hediyelik olarak tercih edebilirsiniz. Örneğin; doğum mevlüdü için kız bebek ve erkek bebek mevlüt hediyelikleri olarak farklı kategorilerde yer alan magnetleri inceleyebilirsiniz. Bebek mevlüt hediyelikleri için tasarlanan magnetlerde isme özel seçenekler de mevcut. Bebeğinizin ismine özel olarak magnet hazırlatabilirsiniz. En yaygın olanı ise üzerinde dua yazan magnetler oluyor. Bu magnetlerle sevdiklerinize evlerindeki huzur ve bereketi korumalarına yardımcı olacak manevi bir hediye sunmuş olacaksınız.

Bu önerilere ek olarak bazı kişiler el yapımı ürünleri de hediyelik olarak tercih ediyor. Özel yapılmış bir resim çerçevesi, el sanatları ürünleri gibi hediyeliklerin yanı sıra namaz seccadesi de alternatif olabilir.

Mevlüt Hediyelikleri Setleri

Hediyelik seçerken tek ürün yerine set olarak hediyelik sunmayı düşünebilirsiniz. Bu konuda birbiriyle uyumlu tasarımlara sahip ürünlerden oluşan Mevlüt hediyelik setlerini incelemenizi tavsiye ederiz. Örneğin; Yasin-i Şerif, magnet ve lokumluktan oluşan bir set misafirleriniz için dolu dolu bir hediye olacaktır. Bu ürünlerin yer aldığı şık tasarım çanta ile hem estetik hem de anlamlı bir hediye sunabilirsiniz.

Farklı Renk ve Tasarım Seçenekleriyle!

Mevlit Evi olarak sunduğumuz ürünleri incelediğinizde her konsepte uygun farklı renk ve tasarımda hediyelik çeşidini bulabilirsiniz. Kız bebek mevlidi için pembe rengin ön planda olduğu, erkek bebek mevlidi için mavi rengin ön planda olduğu tasarımlarımız bulunuyor. Sünnet mevlüt hediyeliği için lacivert tonlarında tasarlanan ürünleri, cenaze mevlüdü için de yaşadığınız yası simgeleyen siyah renkli ürünleri seçebilirsiniz. Diğer renk ve tasarım alternatiflerine bakarak tamamen kişisel zevklerinize göre de seçim yapabilirsiniz. Çiçekli tasarıma sahip ürünler veya isme özel mevlüt hediyelikleri de var. Tek yapmanız gereken sipariş verirken ürünün üzerinde yazmasını istediğiniz metni bize iletmek. Örneğin; Alina’nın Bebek Mevlidi Hatırası, Canım Annem Fatma Yılmaz’ın Ruhuna El Fatiha, Eslem’in Kına Hatırası gibi… Mevlüt töreninin amacına uygun bir metinle kişiselleştirilmiş, hediyeliğin anımsatacağı bir hediyelik olacaktır.

Mevlüt hediyelikleri özel dini merasiminizde sevdiklerinize saygı ve ilginizin bir ifadesi olarak verilir. Anıları hatırlatmak, incelik yapmak, misafirlerinize mevlüdünüze geldikleri için teşekkür etmek amacıyla hediyelik verebilirsiniz. Ürünlerimizi inceleyerek beğeneceğiniz hediyeliği bulabilirsiniz.

Hızlıca Sipariş Oluşturmak İçin Tıklayınız
Yükleniyor...